Zapachy na koncentrację

Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

Czy sojowe świece mogą sprzyjać koncentracji i nauce?

Praca wymagająca skupienia, nauka na kolokwium czy praca nad projektem może po pewnym czasie znużyć, a przyswajanie wiedzy czy jasność umysłu osłabnąć. Jest wiele sposobów na poprawę warunków w których pracujemy czy uczymy się, aby te stały się bardziej efektywne. Z całą pewnością jest to dostosowanie najbliższego otoczenia, wyłączenie rozpraszaczy, przewietrzenie pokoju czy włączenie muzyki poważnej. Ale czy wiecie, że również zapachy mogą poprawić koncentrację? Idealnym sposobem na wprowadzenie zapachu do twojego otoczenia są świece sojowe czy woski zapachowe.

Jakie świece zapachowe wybrać na koncentrację?

Zanim poruszymy kwestie nut zapachowych szczególnie sprzyjających koncentracji warto zwrócić uwagę na aspekt samego składu świecy którą palimy. Czy zwracasz uwagę z czego wykonana jest Twoja świeca zapachowa? W końcu to co ona wydziela dostaje się do Twoich płuc. Większość świec, które możemy spotkać w marketach wykonana jest ze szkodliwej parafiny, która podczas spalania wydziela szkodliwe substancje. W naszym sklepie stawiamy na jakość i troskę o zdrowie dlatego świeczki sojowe i woski zapachowe wykonujemy z naturalnego wosku sojowego a nasze knoty są niebielone. Taka świeca oprócz pięknego zapachu jest też neutralna dla zdrowia.

Zapachy sprzyjające koncentracji

Jednym z takich zapachów jest aromat róży który wspomaga zapamiętywanie nowych rzeczy i poprawia koncentrację. Działa również odprężająco i relaksująco co zdecydowanie sprzyja skupieniu. Możecie wypróbować jedną z naszych świec sojowych Ogród różany. Kolejnym zapachem polecanym przy nauce i intensywnej pracy jest pomarańcza. Działą ona również odprężająco i pobudzająco. Spodoba się wszystkim miłośnikom cytrusowych aromatów. Zapach pomarańczy redukuje również stres. Znajdziecie go u nas m.in w świecy zapachowej Cynamonowy deser czy Orientalny bazar. Nie możemy tu również nie wspomnieć o miecie pieprzowej, które oprócz działania rozluźniającego, odprężającego wspomaga koncentrację. Możecie spróbować kompozycji klasycznych z miętą jak świeca sojowa Zielona symfonia, czy zapachów bardziej nieoczywistych jak świeczka zapachowa Miętusek.

Oto kilka zapachów, które sprzyjają skupieniu i koncentracji:
  • róża
  • lawenda,
  • eukaliptus,
  • mięta pieprzowa,
  • pomarańcza,
  • rozmaryn.

Sprawdź też:
Sojowe świece przed snem sen
Zapachowe świece antystresowe
Naturalne świece zapachowe poprawiające koncetrację
Świeczki zapachowe na romantyczny wieczór
Sojowe świece zapachowe pobudzające
Świece zapachowe do relaksacji
Świeczki zapachowe wyciszające