Zrównoważony rozwój

Tworzymy dla Was produkty z szacunkiem dla środowiska. Wierzymy, że rozwój firmy i zaspokajanie własnych potrzeb może a nawet powinien być w zgodzie z ideą dbania o naszą planetę.

Dbanie o środowisko
Zrównoważony rozwój 1

Think Green!

Jednym z założeń podczas zakładania naszej firmy było tworzenie i wysyłanie Waszych zamówień zgodnie z ideą dbania o środowisko. Idea ta przyświeca nam na każdym etapie tworzenia – od doboru surowców z których wykonujemy świece czy makramy po sposób ich pakowania. Produkty wykonujemy z surowców najwyższej jakości a świece zalewamy w ekologicznych, szklanych opakowaniach. Szczególną uwagę przykładamy również do tego z kim współpracujemy i jakie idee przyświecają dostawcom surowców które wykorzystujemy. Wierzymy, że każda cegiełka, którą dokładamy do ochrony środowiska ma znaczenie.

Jak dbamy o środowisko

NATURALNE SKŁADNIKI ŚWIEC – tworzymy jedynie z naturalnego wosku sojowego który jest neutralny dla środowiska, w pełni biodegradowalny i stworzony z nasion soi. Co istotne jest wolny od GMO. W przeciwieństwie do parafiny świece z wosku sojowego nie wydzielają szkodliwych substancji. W naszych świecach używamy bawełnianego, niebielonego knota zagruntowanego woskami roślinnymi. Do tworzenia naszych kompozycji zapachowych stosujemy jedynie olejki eteryczne lub certyfikowane olejki zapachowe.

SZKLANE OPAKOWANIA – do zalewu naszych świec używamy szklanych, nadających się do recyklingu słoiczkach. Po wypaleniu świecy możesz je z powodzeniem użyć do przechowywania drobnych rzeczy, jako doniczkę lub jako pojemnik na długopisy.

DOSTAWA – Wasze zamówienia pakujemy w ekologiczne kraftowe pudełka a jako wypełniacz stosujemy papier. Co ważne w swoich paczkach bardzo często możesz znaleźć wypełniacz, który znajdował się w paczce od naszych dostawców surowców. Pakując zamówienia dobieramy również pudełka wysyłkowe w taki sposób, aby zamówione przez Ciebie produkty dotarły bezpiecznie a jednocześnie, aby kurier nie przewoził “pustej przestrzeni”.
Każdy gest ma wpływ na nasze środowisko. Również Twoje decyzje mają znaczenie. Zapraszamy do śledzenia nas na Instagramie.

macbook

Szklane słoiki

macbook

100% wosk sojowy

macbook

Ekologiczne pakowanie

macbook

Olejki

Zrównoważony rozwój 2

Miej swój wkład w ochronę środowiska!

I Ty możesz dołożyć swoją cegiełkę w to, aby chronić nasze środowisko. Wyślij do nas słoiki po naszych świecach a my powtórnie je wykorzystamy. Uzbieraj minimum 5 słoików po dowolnych świecach soolley i wyślij je czyste do nas. Poinformuj nas wcześniej o tym. My w zamian podarujemy Ci voucher na darmową dostawę na kolejne zakupy oraz bon -5% na cały asortyment soolley. Małe czyny mają znaczenie! Think green!