Historia

Najpierw narodziła się potrzeba… potrzeba spowolnienia, ucieczki przed galopującą codziennością. Następnie padło pytanie – jak? Zaczęły się poszukiwania, przemyślenia, dygresje nad tym, czym się otaczamy i jaki to ma wpływ na nas samych. 

Kolejno pojawiały się spostrzeżenia, jaką radość może dać obcowanie z naturą, dbanie o siebie i środowisko, czy po prostu spokojny wieczór przy zapalonej świecy z najbliższą osobą. I wtedy właśnie powoli zaczęła kiełkować idea soolley – idea celebracji chwili, doceniania małych przyjemności. I taką właśnie przyjemność daje nam tworzenie w naszej pracowni naturalnych świec sojowych i wosków zapachowych – z dbałością o każdy detal. Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie, coś co uprzyjemni chwilę – chwilę wytchnienia po długim dniu w pracy, wspomnienie wiosennej łąki w długi, zimowy wieczór czy pobudzi do poszukiwań kreatywne dusze. Albo tak po prostu – żeby pobyć sam ze sobą, w ciszy, przy ciepłym płomieniu świecy.

My

Soolley jest niejednoznaczne, niejednorodne, a to za przyczyną dwóch odmiennych osobowości, które tworzą cały projekt – Cezarego i Kasi: 

Niespokojny duch, trudno go uchwycić. Emocjonalnie odbierający świat, który od czasu do czasu potrzebuje zwolnić, czy to leżąc na hamaku w ogrodzie, czy to biegając po górskich szczytach. Idealnie opisują go słowa piosenki Jurka Bożyka: „…przerost serca nad rozumem…”.

Stoik, którego pociąga filozofia Dalekiego Wschodu. Stanowi bufor dla całej trójki, kiedy emocje biorą górę, pozwala zachować umiar i zdrowy rozsądek. Oddaje się zapomnieniu przy dźwiękach dobrej muzyki, czy to słuchając, czy samemu grając na pianinie bądź harmonijce.  

świece sojowe soolley

Świece sojowe

Wszystkie świece sojowe wykonujemy ręcznie w naszej pracowni. Jednorazowo wykonujemy maksymalnie kilkanaście świec czy kompletów wosków zapachowych, tak aby móc zwracać uwagę na każdy detal. 

soolley - pracownia

Dbamy również o to, z jakich materiałów tworzymy – starannie selekcjonując dostawców wosku sojowego oraz olejków eterycznych. Jako knotów zaś, używamy tylko i wyłącznie ekologicznych knotów bawełnianych pokrytych roślinnym woskiem.

soolley - dolewanie olejków
Sami tworzymy nasze kompozycje zapachowe – i uwielbiamy ten proces. Cała pracownia wówczas, aż kipi od różnych zapachów – w powietrzu unoszą się olejki eteryczne, a ich woń przenika nasze ubrania, włosy… i towarzyszy nam cały dzień. 

soolley - zalewanie świec

Eco Friendly

Na zrobieniu świecy czy wosku zapachowego oczywiście się nie kończy. Staramy się również świadomie, z dbałością o środowisko naturalne pakować Wasze zamówienia – w ekologiczne kartony, papierowe wypełniacze, na ekologicznych, papierowych taśmach kończąc. Oczywiście wszystko staramy się zapakować ze smakiem i bez zbędnego, niepotrzebnego przepychu.

soolley opakowania

Mamy nadzieję, że to co sprawia nam ogromną radość, czyli tworzenie z pasją ekologicznych produktów, pozwoli uprzyjemnić Wasze chwile, bądź będzie ciepłym prezentem dla najbliższych.