Historia

Najpierw narodziła się potrzeba… potrzeba spowolnienia, ucieczki przed galopującą codziennością. Następnie padło pytanie – jak? Zaczęły się poszukiwania, przemyślenia, dygresje nad tym, czym się otaczamy i jaki to ma wpływ na nas samych. 

Kolejno pojawiały się spostrzeżenia, jaką radość może dać obcowanie z naturą, dbanie o siebie i środowisko, czy po prostu spokojny wieczór przy zapalonej świecy z najbliższą osobą. I wtedy właśnie powoli zaczęła kiełkować idea soolley – idea celebracji chwili, doceniania małych przyjemności. I taką właśnie przyjemność daje nam tworzenie w naszej pracowni naturalnych świec sojowych i wosków zapachowych – z dbałością o każdy detal. Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie, coś co uprzyjemni chwilę – chwilę wytchnienia po długim dniu w pracy, wspomnienie wiosennej łąki w długi, zimowy wieczór czy pobudzi do poszukiwań kreatywne dusze. Albo tak po prostu – żeby pobyć sam ze sobą, w ciszy, przy ciepłym płomieniu świecy.

My

Soolley jest niejednoznaczne, niejednorodne, a to za przyczyną trzech odmiennych osobowości, które tworzą cały projekt – Cezarego, Pawła i Kasi: 

Ekstrawertyk z żyłką marketingową. Zdecydowanie nie samotna wyspa, lubiący dobrą zabawę, o zróżnicowanych zainteresowaniach, od sportów ekstremalnych, poprzez historię, na grach planszowych kończąc. Mówią, że chodząca kopia Vincenta Cassel’a, ale my tam się nie znamy. 

Niespokojny duch, trudno go uchwycić. Emocjonalnie odbierający świat, który od czasu do czasu potrzebuje zwolnić, czy to leżąc na hamaku w ogrodzie, czy to biegając po górskich szczytach. Idealnie opisują go słowa piosenki Jurka Bożyka: „…przerost serca nad rozumem…”.

Stoik, którego pociąga filozofia Dalekiego Wschodu. Stanowi bufor dla całej trójki, kiedy emocje biorą górę, pozwala zachować umiar i zdrowy rozsądek. Oddaje się zapomnieniu przy dźwiękach dobrej muzyki, czy to słuchając, czy samemu grając na pianinie bądź harmonijce.  

Kolejność opisów przypadkowa – małą podpowiedzią mogą tu być nasze wpisy na bloga – każdy z nas wkłada w swój wpis cząstkę siebie.

świece sojowe soolley

Świece sojowe

Wszystkie świece sojowe wykonujemy ręcznie w naszej pracowni. Jednorazowo wykonujemy maksymalnie kilkanaście świec czy kompletów wosków zapachowych, tak aby móc zwracać uwagę na każdy detal. 

soolley - pracownia

Dbamy również o to, z jakich materiałów tworzymy – starannie selekcjonując dostawców wosku sojowego oraz olejków eterycznych. Jako knotów zaś, używamy tylko i wyłącznie ekologicznych knotów bawełnianych pokrytych roślinnym woskiem.

soolley - dolewanie olejków
Sami tworzymy nasze kompozycje zapachowe – i uwielbiamy ten proces. Cała pracownia wówczas, aż kipi od różnych zapachów – w powietrzu unoszą się olejki eteryczne, a ich woń przenika nasze ubrania, włosy… i towarzyszy nam cały dzień. 

soolley - zalewanie świec

Eco Friendly

Na zrobieniu świecy czy wosku zapachowego oczywiście się nie kończy. Staramy się również świadomie, z dbałością o środowisko naturalne pakować Wasze zamówienia – w ekologiczne kartony, papierowe wypełniacze, na ekologicznych, papierowych taśmach kończąc. Oczywiście wszystko staramy się zapakować ze smakiem i bez zbędnego, niepotrzebnego przepychu.

soolley opakowania

Mamy nadzieję, że to co sprawia nam ogromną radość, czyli tworzenie z pasją ekologicznych produktów, pozwoli uprzyjemnić Wasze chwile, bądź będzie ciepłym prezentem dla najbliższych.