Świeże i cytrusowe świece sojowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Świece sojowe ze świeżymi nutami – czyli jakie?

Kompozycje zapachowe ze świeżymi nutami zdecydowanie dodają energii, pobudzają do działania, wprowadzają w dobry nastrój. Kojarzone są z witalnością, słońcem, latem i beztroską. Są lekkie i orzeźwiające. Znajdziemy tu świece zapachowe z akordami zielonej herbaty, mięty, eukaliptusa, drzew iglastych – sosny i świerku, czy wreszcie trawy cytrynowej czy szałwii. Stanowią najczęściej nuty głowy – wyczuwalne w pierwszej kolejności po odpaleniu świeczki sojowej. Są bardzo lotne. To one nadają charakteru świecą zapachowym i są ich akcentem.

Cytrusowe zapachy świec sojowych

W perfumiarstwie do pojęcia nut cytrusowych zalicza się całą gamę zapachów. Jednymi z najpopularniejszy są czysto i świeżo pachnąca cytryna czy mająca w sobie nieco słodyczy limonka. Nie można tu oczywiście pominąć lekko cierpkiego grejpfruta i słodkiej, soczystej pomarańczy czy mandarynki. W świecach sojowych soolley możecie spotkać również bergamotkę i olejek nerolowy. Świece sojowe cytrusowe z pewnością dodadzą energii i wprawią w dobry nastrój. Nuty cytrusowe stanowią nutę głowy – wyczuwalną jako pierwszą. Dodają całej kompozycji zapachowej świec lekkości i świeżości.

Kiedy palimy świeże i cytrusowe świece zapachowe?

Lekkie i świeże świece z nutami cytrusowymi i świeżymi palone są najczęściej latem. W upalne dni cięższe, orientalne kompozycje zapachowe mogą przytłaczać, natomiast lekki zapach orzeźwiających świec sojowych pozostawia przyjemne wrażenie i dodaje energii. Szczególnie cytrusowe kompozycje zapachowe kojarzone są z tropikami i upalną pogodą, dzięki czemu choć na chwilę możemy przenieść się w ciepłe kraje. I właśnie dlatego są one bezpiecznym i dobrym wyborem przez cały rok. Jeśli chcesz w zimowy wieczór poczuć choć na chwilę klimat upalnego lata zapal cytrusową świecę sojową soolley. Poza cała gamą cytrusowych i świeżych zapachów, które kojarzą nam się właśnie z latem jest parę, które utożsamiane są raczej z okresem zimowym i świątecznymi. Są to m. in. zapachy pomarańczy i mandarynek, które w połączeniu z przyprawami takimi jak cynamon i goździki wpisują się idealnie w przygotowania przedświąteczne.

Czy cytrusowe i świeże świece sojowe są zdrowe?

Odpowiadając na to pytanie musimy spojrzeć na świecę jako na całość. W naszej pracowni wykonujemy świece zapachowe z naturalnego wosku sojowe, który podczas palenia nie wydziela szkodliwych substancji jak to ma miejsce podczas palenia świec wykonanych z parafiny. Wosk sojowy jest ekologiczny, biodegradowalny i neutralny dla zdrowia. Kolejnym elementem składowym świecy jest knot – należy tu wspomnieć, że większość świec parafinowych zawiera knot utwardzany z rdzeniem, który zawiera szkodliwe substancje jak np. ołów, który również jest szkodliwy. W świecach sojowych soolley możecie znaleźć naturalne, niebielone, bawełniane knoty. Tak wykonane świece są neutralne dla zdrowia, dzięki czemu w bezpieczny sposób możemy cieszyć się naszą ulubioną świecą zapachową.