Świece sojowe na stres

Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Czy świece sojowe na stres mogą mi się przydać?

Stres towarzyszy nam na co dzień. Stresuje nas praca, szkoła, relacje międzyludzkie. Pęd codziennego życia sprawia, że często zapominamy jak ważna jest harmonia, danie sobie chwili wytchnienia. To w takich momentach nasz organizm się rozluźnia, ładuje baterie. Świetnie w takich sytuacjach sprawdzają się świece, których blask płomienia uspokaja a zawarte w świecach kompozycje zapachowe mogą wprawić nas w dobry nastrój. Ważne jest tu, aby sprawdzać skład świecy. Większość świec które wypełniają marketowe półki to niestety świece parafinowe, które wydzielają szkodliwe substancje jak benzen czy toulen. Zamiast pomóc sobie możemy zaszkodzić. Świece sojowe dostępne w naszym sklepie są świetną alternatywą dla świec parafinowych. Są naturalne, neutralne dla zdrowia. Stworzyliśmy też specjalną kolekcję świec naturalnych, które zawierają wyłącznie olejki eteryczne, które mają działanie aromaterapeutyczne. Wybierając takie świece z pewnością się odprężymy, zrelaksujemy, zniwelujemy stres nie szkodząc naszemu organizmowi.

Świece sojowe antystresowe – i co więcej na stres?

Najłatwiej było by odpowiedzieć – wyeliminuj przyczynę stresu. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Idealnym katalizatorem na stres jest wysiłek fizyczny – idź na spacer, pobiegaj czy po prostu – posprzątaj swoje najbliższe otoczenie. Podczas takiej czynności idealnie sprawdzi się naturalna świeca sojowa. Co jeszcze? Zamiast skupiać się na analizowaniu niepowodzeń czy przykrych sytuacji postaraj się poszukać rozwiązania. Czasem warto spojrzeć z dystansem na stresujące nas sytuacje. Pomedytuj, posiedź chwilę w ciszy, odłóż na chwilę telefon, zapal ulubioną świecę roślinną lub skorzystaj z naszej podpowiedzi, którą świecę sojową wybrać. Są zapachy, które pomagają niwelować napięcia, odprężają. Często kiedy spojrzymy z dystansem, wypoczęci, wyspani na stresujące nas sytuacje nie wydają się one już aż tak przerażające.

Jakie zapachy na odstresowanie wybrać?

Pamiętajmy, że typowe działanie aromaterapeutyczne mają świece sojowe z naturalnymi olejkami eterycznymi (które również znajdziecie w naszej ofercie). Świece roślinne z olejkami zapachowymi mogą wprawić nas w dobry nastrój, rozluźnić, odprężyć poprzez pozytywne skojarzenia z ulubionym zapachem i sam rytuał palenia świecy. Jeśli chodzi o świece sojowe z olejkami eterycznymi możecie zauważyć, iż niektóre z nich umieściliśmy zarówno w sekcji świec do relaksu, na stres czy nawet pobudzających – a to za sprawą właściwości olejków eterycznych, które uznaje się za tzw. adaptageny czy “dostosowują” swoje działanie do naszego organizmu. Poniżej nasze podpowiedzi, które zapachy mogą działać antrystresowo:

 • olejek lawendowy,
 • olejek cytrynowy,
 • olejek grejpfrutowy,
 • olejek z bazylii,
 • olejek majerankowy,
 • olejek z geranium,
 • olejek walerianowy,
 • olejek z mięty pieprzowej,
 • olejek ylang-ylang,
 • olejek jaśminowy,
 • olejek cedrowy,
 • olejek cynamonowy.

Sprawdź też:
Świeczki roślinne na lepszy sen
Wegańskie świece antystresowe
Naturalne świece poprawiające koncetrację
Świeczki sojowe na romantyczny wieczór
Sojowe świece pobudzające
Świece naturalne do relaksacji
Świeczki wegańskie wyciszające