Weganizm a świece sojowe

Coraz więcej mówi się o ekologii i życiu zgodnie z naturą. Przez wiele lat ludzie eksploatowali zasoby naszej planety w nadmiernym stopniu. Rozwój społeczeństwa oraz postęp techniki pozwalają obecnie na działania zapobiegające niszczeniu planety. Mowa o segregacji śmieci, oszczędności energii elektrycznej czy wody, wykorzystaniu energii paneli słonecznych lub wiatru. Moda na naturalność zagościła w naszym codziennym życiu również w sferze żywności, ubioru, środków chemicznych czy czasu wolnego. Na ekologię stawiają także producenci świec sojowych. Produkty te są ponadto wegańskie, co daje im dodatkowe atuty. Poza dbałością o środowisko palenie świec sojowych nie zagraża życiu i zdrowiu ludzi i zwierząt.

Jakie są założenia weganizmu?

To wyjątkowo szlachetna filozofia życia jasno wyznaczające określone zasady postępowania. Główna myśl mówi o humanitarnym podejściu do zwierząt. Twórcy oraz zwolennicy weganizmu twierdzą, że zwierzęta odczuwają emocje podobne do tych ludzkich (cierpienie, strach, pragnienie bycia wolnym czy instynkt przetrwania). Dla wegan niezwykłe znaczenie mają moralność oraz etyka, które nakazują im traktować zwierzęta jako istoty świadome i odczuwające to samo co ludzie. Weganizm wskazuje, że są na świecie pewne zasady, których my jako ludzie nie możemy naruszać. Chodzi głównie o korzystanie z produktów zwierzęcych, które istnieją na skutek ich cierpienia oraz naruszenia ich praw.

Weganie zdecydowali się więc na całkowite odejście od produktów pochodzenia zwierzęcego. Mowa np. o serach, jajach, mleku czy nawet miodzie. Filozofia nakazuje również zrezygnowanie z produktów użytkowych pochodzenia zwierzęcego, czyli jedwabnych ubrań, kosmetyków testowanych na zwierzętach, wełnianych ubrań czy skórzanych dodatków. Weganie rezygnują także z różnorodnych rozrywek, które dotyczą zwierząt, czyli ZOO czy cyrku. Dość ważną kwestią są świece, które nie powinny zawierać żadnych dodatków pochodzenia zwierzęcego. Wiele firm proponuje świece z wosku pszczelego, które nie są odpowiednim produktem dla wegan. Jakie świece będą zatem odpowiednie? Nasze wegańskie propozycje świec sojowych 🙂

Wegańskie świece sojowe

W doktrynie wegańskiej dopuszczalne są tylko produkty pochodzenia roślinnego, czyli takie, do których nie zaangażowano w ogóle udziału zwierząt. Nasze świece wykonujemy z wosku pochodzącego z roślin soi. Na żadnym etapie produkcji świece nie mają kontaktu ze zwierzętami. Zaliczymy do tego również próby testowe oraz wybór rodzaju naczynia do rozlewania świec. Zdecydowaliśmy się także na niebielony i bawełniany knot, który również pochodzi z materiałów ze świata roślin. Olejki eteryczne dodawane do świec są pozyskiwane z roślin w ekologiczny i naturalny sposób. Korzystanie ze świec sojowych niesie za sobą również wiele innych korzyści, do których możemy zaliczyć:

– czyste palenie świec bez wydzielania toksycznych substancji. Sadza i dym są praktyczne nieobecne, ponieważ świeca sojowa pali się w niższej temperaturze,
– soja to źródło odnawialne,
wosk sojowy to świetny nośnik zapachów, ponieważ ma delikatny i słodkawy zapach. Zauważysz więc większą intensywność zapachu w porównaniu ze świecami z parafiny.

Świece wegańskie: skąd taki pomysł?

Okazuje się, że weganizm nie jest wcale nowoczesną firmą filozofii życia, ponieważ ma głębokie korzenie. Próbę wdrażanie tych zasad ludzkość podejmowała już wielokrotnie i to w dość trudnych warunkach. W tym momencie mamy idealnie warunki do tego, aby żyć zgodnie z filozofią weganizmu i szanowania istot żywych. Potrzeba produkcji wegańskich świec oraz ich nabywania jest przez to coraz bardziej nasilona. Wiele osób zadaje sobie pytanie, po co korzystać z produktów pochodzenia zwierzęcego, skoro mamy tak wiele alternatyw chroniących prawa niewinnych istot. Coraz więcej osób sięga zatem w pełni świadomie po wegańskie produkty. Można nawet powiedzieć, że wegańska odmiana wielu produktów robi się modna. Zauważymy bowiem sporo reklam w portalach społecznościowych, które nawołują do zakupu ekologicznych i wegańskich produktów, w tym świec sojowych.