Zestaw świec na prezent – jakie świece wybrać?

Kto nie lubi sprawiać bliskim radości i od czasu do czasu wręczyć im wyjątkowy podarunek? Wiele osób przeszukuje katalogi sklepów internetowych lub odwiedza punkty stacjonarne, aby wyszukać produkty, które zapewne okażą się strzałem w dziesiątkę. Książki, kosmetyki, odzież, sprzęty elektroniczne – w ozdobnym pudełku przewiązanym wstążką może się znaleźć absolutnie wszystko. Klienci coraz chętniej decydują się także na prezenty rozbudzające zmysły i wspierające chwile relaksu. Dlatego właśnie zestaw świeczek zapachowych na prezent będzie doskonałym wyborem, który obdarowana osoba doceni zwłaszcza w chłodne, zimowe wieczory.

Aromatyczne świeczki na prezent

Współcześnie świece służą często jako dekoracja romantycznej kolacji, ale ich zadanie nie polega już wyłącznie na tworzeniu intymnej atmosfery przy stole. Są produkowane w przeróżnych postaciach, wyróżniają się niezwykle bogatą kolorystyką, a szeroka gama zapachowa niejednego zaskoczy. Bez trudu kupimy świeczki o subtelnym aromacie polnej łąki lub lasu, zielonej herbaty, trawy czy lawendy. Możemy zamówić warianty o zapachu soczystych cytrusów, zmysłowej wanilii bądź cynamonu. Nie będzie też najmniejszego problemu ze znalezieniem świeczek, których zapach wzbudzi skojarzenia z egzotycznymi zakątkami globu, np. z Orientem.

Od dawna wiadomo, jak duży potencjał ma aromatoterapia. Woń może relaksować albo pobudzać, wywoływać określone emocje, np. wprawiać w melancholię. Nie trzeba przy tym umawiać się na seans w salonie SPA. Aby otulić się pięknym aromatem i odprężyć we własnych czterech ścianach, wystarczy kupić komplet świeczek o odpowiedniej nucie zapachowej.

Jeżeli znamy kogoś, kto ma stresującą pracę, warto wziąć pod uwagę wręczenie mu takiego kompletu. Zestaw świec na prezent może go początkowo zaskoczyć, ale już po pierwszym wieczorze w delikatnej chmurce zapachu zmieni zdanie.

Kompaktowy zestaw świeczek zapachowych na prezent

soolley zestaw świeczek zapachowych na prezent w drewnianym pudełku z czterema świecami sojowymi

Sprezentowanie świeczek komuś wyjątkowemu to zazwyczaj trafiony pomysł. Osoby planujące kupić świeczki ozdobne na prezent mają możliwość zamówienia ich w pięknych, drewnianych skrzyneczkach. W podstawowych wersjach mogą to być pojedyncze świece o wybranym zapachu oraz nasze dekoracyjne zapałki. W bardziej rozbudowanych zestawach mamy do wyboru kilka świeczek i zapałki albo kominek zapachowy z podgrzewaczami. Przed podjęciem decyzji o zakupie kompletu upominkowego należy zastanowić się, jakie zapachy preferuje osoba, której pragniemy wręczyć świecę. Istnieje ryzyko, że miłośnik delikatnych nut poczuje się przytłoczony ciężkim kadzidlanym aromatem, z kolei amator esencjonalnych zapachów może nie docenić efemerycznej nuty kwiatowej. Jeśli nie mamy pewności co do gustu osoby, która otrzyma świeczki na prezent, najrozsądniej kierować się zasadą złotego środka – postawić na uniwersalność. Gdy upewnimy się, że podarunek spełnił oczekiwania, przy kolejnej okazji będzie można doprecyzować kryterium wyboru, a następnie kupić zestaw o bardziej intensywnej woni bądź odwrotnie – subtelniejszej.

Ekologiczne świeczki ozdobne na prezent

W bogatej palecie świeczek każdy z łatwością wytypuje te, które odpowiadają mu zarówno pod względem wyglądu, jak i aromatu. Zainteresowanym polecamy sięgać po świece z naturalnego wosku. Wówczas ma się pewność prezentu, który nie zaszkodzi obdarowanemu (nie wydziela żadnych substancji uznanych za szkodliwe), a zapach unosi się w domu jeszcze długo po wypaleniu świeczki.

Zestaw świeczek sprawdzi się w charakterze oryginalnego podarunku z dowolnej okazji, od urodzin przez Dzień Matki, aż po upominki świąteczne. Estetycznie wykonane, pięknie zapakowane świece to miły gest, pokazujący bliskiej osobie, jak wiele dla nas znaczy.