Za co kochamy sojowe świece ?

Wosk sojowy do świec naturalnych
Wosk sojowy do tworzenia świec naturalnych

Dbasz o swoje zdrowie, ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz, czytasz etykiety wszystkich produktów spożywczych i analizujesz ich skład. A czy zwracasz uwagę na to jakie świece palisz na co dzień? Czy ważny jest dla ciebie jedynie zapach czy jednak zwracasz uwagę to, z czego takie świece są zrobione? Czy wiesz, że świece z wosku sojowego emitują o 90% mniej szkodliwej sadzy niż świece parafinowe? Zapraszamy do zapoznania się z 11 najważniejszymi zaletami palenia świec naturalnych.

Sojowa świeca– a co to jest? Tak odpowiada większość osób, które pytamy, czy chciałyby zapalić w swoim domu świecę sojową. Jednak, mimo zalewania nas przez wielkie koncerny przemysłowe ogromnymi ilościami świec parafinowych, które „wylewają” się z półek niemalże każdego supermarketu czy sklepu, cieszy fakt, iż świadomość ekologiczna stale rośnie. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, co je oraz co wdycha na co dzień i jaki wpływ nasze działania mają na otaczające nas środowisko.

Wosk sojowy do sojowych świec

Woski roślinne coraz częściej stają się ekologiczną i korzystną dla naszego zdrowia alternatywą dla palenia świec parafinowych. Jednym z takich wosków roślinnych jest właśnie wosk sojowy. Jest to nic innego jak utwardzony olej, wyciskany z nasion soi. Ma on szerokie zastosowanie zarówno w tworzeniu świec, jak i wosków zapachowych. Właśnie taki wosk wykorzystujemy w naszej pracowni.

Sojowe świece – 11 najważniejszych zalet

Do wosku sojowego zapałaliśmy miłością absolutną i totalną – poniżej parę powodów, dla których sojowe świece są wyjątkowe:

 1. Są całkowicie bezpieczne, nie wpływają negatywnie na zdrowie. W związku z tym, iż wosk sojowy pozyskiwany jest z naturalnych produktów, podczas palenia świec sojowych nie wydzielają się trujące substancje jak benzen czy toluen (jak w przypadku palenia świec parafinowych).
 2. Wosk sojowy jest odnawialnym źródłem energii, jest biodegradowalny – dlatego jest przyjazny dla środowiska.
 3. Podczas spalania świece nie kopcą, prawie nie wydzielają dwutlenku węgla.
 4. Świece naturalne palą się o ok. 50% dłużej niż świece parafinowe.
 5. Wytwarzają o 90% mniej szkodliwej sadzy niż świece parafinowe.
 6. Są całkowicie naturalne, dlatego są idealne dla wegan.
 7. Topią się w niższych temperaturach niż wosk parafinowy, dlatego roztopionym woskiem sojowym nie można się poparzyć.
 8. Rozchlapany wosk jest łatwy do wyczyszczenia.
 9. W świecach sojowych soolley stosujemy naturalne, niebielone knoty, które nie zawierają ani cynku ani ołowiu (co często można spotkać w świecach parafinowych, a co jest bardzo szkodliwe dla zdrowia).
 10. Wosk sojowy ma cudowny kolor kości słoniowej. Świece sojowe soolley nie są sztucznie barwione jak w przypadku większości świec parafinowych (barwniki są substancjami syntetycznymi i spalając się emitują lotne związki organiczne do powietrza, które nie są obojętne dla naszego zdrowia).
 11. Niska temperatura topnienia wosku sojowego wpływa również korzystnie na zapach palącej się świecy – lepiej uwalniają się zawarte w świecy naturalne olejki eteryczne, a sam zapach jest intensywniejszy.

Jeżeli ten temat Cię zainteresował i chcesz się zapoznać z ofertą świec sojowych, zapraszamy do naszego sklepu ze świecami naturalnymi. Jeżeli wciąż jednak jesteś głodny/a wiedzy, to z pewnością zainteresuje Cię nasz dział FAQ.