Przejdź do treści

soolley

o nas

Świece zapachowe do łazienki – jakie wybrać?

  • przez
świece do łazienki, świece sojowe w szkle z trawą cytrynową na komary

Świece do łazienki to idealna propozycja dla osób, które uwielbiają relaksować się podczas kąpieli czy dłuższego prysznica. Odpowiednio dobrane pięknie ozdabiają pomieszczenie, dodając mu ciepła i niezwykłego charakteru. Szczególną popularnością cieszą się między innymi świece zapachowe do łazienki, które dzięki pięknym aromatom pomagają się odprężyć. Co więcej, istnieją również wyjątkowe świece z wtopionymi w wosk roślinami. Jako że propozycji jest bardzo dużo, warto dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać idealne świece ozdobne do łazienki i cieszyć się ich licznymi zaletami.

Czym powinny wyróżniać się świeczki do łazienki?

Decydując się na świece w łazience, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z czego powstają poszczególne produkty. Wśród wielu osób dużym uznaniem wciąż cieszą się świeczki parafinowe, które jednak okazują się bardzo szkodliwe dla zdrowia i mogą wzmagać objawy astmy, alergii, a także powodować ból głowy czy prowadzić do infekcji górnych dróg oddechowych. Dlatego też coraz większą popularnością wyróżniają się świece wykonane z naturalnych wosków, na przykład z sojowego czy rzepakowego.

Podczas wyboru świec ozdobnych do łazienki powinniśmy również porównać czas palenia poszczególnych produktów. Wbrew pozorom niekiedy decydując się na droższe świeczki, możemy zaoszczędzić pieniądze. Wynika to z faktu, że tańsze świece wykonane z parafiny spalają się szybciej i potrzebują do tego wyższej temperatury. Z tego powodu mimo niższej ceny okazują się nieopłacalne – wymagają częstszych wymian na nowe, a wysoka temperatura spalania może prowadzić do poparzeń. Czas spalania naturalnych świec (wykonanych z wosku sojowego lub rzepakowego) okazuje się kilka razy dłuższy niż parafinowych odpowiedników. Tego typu świece ozdobne nie nagrzewają się również do tak wysokich temperatur, co znacznie zmniejsza ryzyko oparzenia. Dlatego też świeczkami z naturalnych wosków możemy cieszyć się przez dłuższy czas i nie musimy martwić się o konieczność ciągłego dokupowania nowych świec.

świeczki do łazienki, świeczki sojowe

Świece ozdobne do łazienki– dekoracja, która dodaje wnętrzu niezwykłego charakteru

Ozdobne świeczki do łazienki wykonane z naturalnych wosków zazwyczaj wyróżniają się neutralnymi, kremowymi odcieniami. Dzięki temu idealnie pasują do każdego wnętrza niezależnie od tego, jakie przeważają w nim kolory lub w jakim stylu jest wykończone. Świece sojowe do łazienki często można znaleźć w ozdobnych pojemniczkach lub w formie wolnostojącej z wtopionymi dekoracjami. Połączone z woskiem fragmenty roślin przywodzą na myśl naturę i bardzo dobrze ożywiają wystrój poszczególnych pomieszczeń. Tego typu kompozycje skutecznie przyciągają także wzrok gości, a podczas spalania odprężają i wyjątkowo się prezentują.

Dlaczego warto zdecydować się na naturalne świece zapachowe do łazienki?

Oprócz świec ozdobnych do łazienki dużą popularnością cieszą się również świeczki zapachowe. Warto jednak wiedzieć, czym różnią się od siebie poszczególne produkty i wybrać te, które będą pachniały najdłużej i najintensywniej. Rozważając wpływ takich produktów na zdrowie, powinniśmy też wziąć pod uwagę fakt, że świece zapachowe z parafiny podczas spalania wydzielają jeszcze więcej niebezpiecznych substancji niż ich bezzapachowe odpowiedniki. Dzieje się tak, ponieważ aby zapewnić im barwny kolor oraz mocniejszy aromat, przy produkcji wykorzystuje się przede wszystkim sztuczne barwniki i chemię.

Świece zapachowe wykonane z naturalnych wosków nie potrzebują dodatkowych wzmacniaczy, aby wydzielany przez nie zapach wyróżniał się większą intensywnością. Wosk i naturalne olejki w takich produktach bardzo dobrze wpływają na trwałość zapachu. Podobna zasada dotyczy perfum – kiedy przed spryskaniem skóry perfumami nałożymy na nią odrobinę wazeliny, zapach dłużej utrzyma się na naszym ciele. Dlatego też naturalne świece zapachowe do łazienki pozwalają cieszyć się intensywnym aromatem w bezpieczny dla zdrowia sposób.

Dodaj komentarz