Świece do jogi i medytacji – jakie wybrać?

W dobie powszechnego stresu i niepokojów, na znaczeniu zyskują techniki relaksacyjne, takie jak joga czy medytacja. Pomagają złapać oddech, ukoić zmysły i spojrzeć na problemy z bezpiecznego dystansu. To wymaga jednak przygotowania odpowiedniej atmosfery. Najłatwiej uzyskać ją za pomocą światła i zapachów. To wszystko można znaleźć w naturalnych świecach . Starannie dobrane nuty zapachowe uwalniają wyjątkowy aromat, a delikatny płomień świecy otuli subtelnym światłem.

Dawne tradycje ajurwedyjskie w nowoczesnej formie

Zapalanie aromatycznych świec jest zwyczajem obecnym w tradycjach wielu kultur. Ten rytuał pochodzi z dawnej ajurwedyjskiej praktyki religijnej, gdzie światło symbolizowało łagodność, szczęście, a także wiedzę, której płomień wznosił się ku niebu, czyli w kierunku pozytywnych wartości. Mając na uwadze te właściwości, również dzisiaj zapalamy świece, aby osiągnąć spokój i nabrać odwagi do działania. W dotarciu do wybranego celu mogą pomóc odpowiednio dobrane świece zapachowe.

Świece do jogi i medytacji – łatwość w osiągnięciu pozytywnego nastroju

Zapachowe świece do jogi i medytacji są produktami, które w naturalny sposób pomagają w osiągnięciu stanu odprężenia i równowagi duchowej. W zależności od kompozycji zapachowych, wyciszają zestresowany organizm lub odwrotnie – przywołują stan radości i ekscytacji. Jeżeli marzysz o maksymalnym rozluźnieniu ciała podczas ćwiczeń, dodaj elementy aromaterapii – sojowe świece do jogi i medytacji z dobraną kompozycją olejków eterycznych wprowadzą Cię w odpowiedni nastrój.

Naturalne świece – wybór olejków eterycznych

Przygodę z naturalnymi świecami z wosku sojowego należy zacząć od starannego doboru kompozycji olejków eterycznych. Mamy do wyboru dwa warianty: energetyczny i relaksujący. Polne kwiaty, w których dominuje ziołowe i ciepłe geranium, zestawione ze świeżą nerolą, limetką i ylang-ylang, poprawiają humor i pobudzają do działania. Doskonale sprawdzą się podczas porannych ćwiczeń rozciągających. Orientalny bazar otuli zmysły podczas wieczornych rytuałów za pomocą dymnego zapachu paczuli, słodkiej pomarańczy i cynamonu. Waniliowy zakątek to zapach spokojny – niedominujący, zatem jest dobrym tłem dla codziennych czynności, takich jak medytacja czy joga świeca o tym zapachu przywoła

same pozytywne wspomnienia. Dobre świece do medytacji powinny zawierać aromaty prosto z lasu, czyli olejek sosnowy, świerkowy i jałowcowy. Ta mieszanka działa antydepresyjnie oraz potrafi uspokoić po intensywnym dniu.

Zaledwie kilka minut patrzenia na kojący płomień świecy pomaga w osiągnięciu spokoju serca i równowagi dla umysłu. Każdemu, kto pragnie ukoić zmysły, polecamy nasze ręcznie wytwarzane świece, wykonane wyłącznie z naturalnych składników najwyższej jakości. Dzięki starannej selekcji wosków sojowych, bawełnianych knotów oraz olejków eterycznych, nasze świece do jogi i medytacji palą się bardzo długo, równomiernie uwalniając swój wyjątkowy aromat. Blask świecy i cudowny zapach to gwarancja niezwykłego nastroju.