Świeca zapachowa na prezent – jaką wybrać?

Błogi relaks w domowym zaciszu, spędzony na przykład na czytaniu książki, oglądaniu serialu lub słuchaniu muzyki, zyskuje dodatkową wartość, gdy gdzieś w tle pali się świeca zapachowa. Obserwacja rozedrganego płomienia o ciepłym świetle ma właściwości terapeutyczne, podobnie jak wdychanie kojącej kompozycji zapachowej. Właśnie z tego powodu z czystym sumieniem można kupić świecę zapachową dla siebie, ale równie świetnie sprawdzi się ona w formie prezentu dla bliskiej osoby. W obu przypadkach warto jednak sięgać po naturalne świece z wosku sojowego, które są bezpieczne dla zdrowia i nie szkodzą środowisku naturalnemu. 

Naturalne świece zapachowe na prezent

Świece zapachowe na prezent mogą wiele powiedzieć o naszym stosunku do obdarowywanej osoby. Ręcznie tworzone świeczki, które charakteryzują się dbałością o każdy detal, stanowią piękne, gustowne upominki. Najpopularniejsze świece sojowe to te w zakręcanych słoiczkach z ciemnego szkła. Szczelne opakowanie gwarantuje ich niezwietrzenie i znacznie dłuższy, intensywniejszy zapach. Do wyboru pozostają różne objętości świec sojowych: 60, 120 lub 180 ml. Zależnie od wyboru świeczki różni się jej czas palenia, który może wynosić od 15 do nawet 40 godzin. Gwarantuje to wiele wieczorów spędzanych w znakomitej atmosferze.  

Naturalne olejki eteryczne  

W naturalnych świecach zapachowych zamiast sztucznych substancji wykorzystywane są czyste, prawdziwe olejki eteryczne. Na ich bazie powstają różne, bogate kompozycje zapachowe o wdzięcznych nazwach, między innymi cynamonowy deser, leśna chata, orientalny bazar, polne kwiaty czy waniliowy zakątek. W przypadku świecy zapachowej wybieranej na prezent można postarać się o dopasowanie zapachu do indywidualnych preferencji adresata upominku. Co najważniejsze, wszystkie stosowane w produkcji świec składniki są bezpieczne dla zdrowia: nietoksyczne i pozyskiwane z roślin niemodyfikowanych genetycznie.  

Świeca zapachowa na prezent – właściwości

Wosk sojowy charakteryzuje się czasem palenia o połowę dłuższym niż w przypadku świec parafinowych. Co więcej, gwarantuje on wyjątkowo czysty proces spalania, który wydziela minimalne ilości dwutlenku węgla. Każdy fragment wysokiej jakości świecy sojowej jest produkowany z naturalnych, nieszkodliwych dla zdrowia materiałów, także jej knot. W efekcie stosowanie świecy przynosi prawdziwy relaks oraz ukojenie zmysłów. Świece zapachowe działają odprężająco, poprawiają nastrój i ułatwiają zasypianie.  

Świeca zapachowa na prezent – dla kogo i z jakiej okazji? 

Świece zapachowe na prezent można podarować z dowolnej okazji, na przykład w formie upominku urodzinowego, na święta albo z okazji ślubu, zarówno dla młodej pary, jak i w formie podziękowania dla gości. Świeca zapachowa może stanowić prezent także dla alergików lub osób wrażliwych na intensywne zapachy. Wówczas dobre rozwiązanie stanowi wybór bezzapachowej świecy sojowej, która i tak będzie umilać czyjś czas swoim pięknym wyglądem. Elegancki i wytworny upominek można wręczyć w drewnianej skrzyneczce, która zawiera dodatkowo zapałki, suszoną roślinkę oraz instrukcję użytkowania. Takie opakowanie to świetna okazja do zawarcia grawerunku z dedykacją, która uczyni prezent bardziej osobistym.