Świąteczne świece sojowe

Zimowe i długie wieczory między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem to ulubiona część roku wielu z nas. W naszych domach panuje wtedy niesamowita atmosfera, którą możemy podkreślić za pomocą świec sojowych w świątecznych zapachach. Podczas tych magicznych dni warto otulić się zimowymi zapachami ekologicznych świec wykonanych z wosku sojowego oraz olejków eterycznych.

Co wyróżnia sojowe świece świąteczne?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją różne rodzaje świec. Mało kto czyta bowiem szczegółowy opis produktów i skład świec, które zamierza kupić. W ostatnich latach niezwykle dużą popularność zyskały świece sojowe, które posiadają wiele zalet. Tradycyjne świece były wykonywane z parafiny, która jest pochodną ropy naftowej. Ta substancja jest bardzo niekorzystna dla zdrowia, a podczas spalania wydziela rakotwórczy benzen i toluen.

Wosk sojowy jest w pełni naturalny, ponieważ to utwardzony olej z nasion soi. Wyróżnia go brak toksyn, które mogą wywierać niekorzystny wpływ na nasz stan zdrowia. Materiał doceniają także fani ekologii, ponieważ podczas produkcji nie ucierpiało środowisko. Wosk sojowy jest w 100% bezpieczny dla zdrowia człowieka-możesz więc cieszyć się wspaniałym zapachem świec sojowych bez obaw. Dość istotny jest także rodzaj knota, a w świecach sojowych używa się takie bez ołowiu wykonane z naturalnych materiałów. Niezwykle istotną kwestią jest również rodzaj olejków dodawanych do wosku. Naturalne świece sojowe świąteczne mają w składzie w pełni bezpieczne olejki eteryczne pozyskiwane z roślin.

Wybierz świąteczny zapach

W sklepach znajdziesz szeroki wybór świec sojowych na Święta Bożego Narodzenia. Możesz być zatem pewny, że znajdziesz zapach idealnie dopasowany do siebie i domowników. Znajdziesz słodkie zapachy nawiązujące do ciast, delikatne wonie cytrusów czy nuty korzenne, jakie jak cynamon. Warto wspomnieć, że znajdziesz świece sojowe świąteczne z różnorodnych gramaturach, czyli dłuższym lub krótszym czasie palenia. Zimne zimowe wieczory nie zachęcają do spacerów oraz aktywności na zewnątrz. Wtedy świetnym pomysłem będą nastrojowe świece sojowe. Podczas długich wieczorów więcej czasu spędzasz w domu, dlatego atmosfera w nim jest tak szczególnie ważna. Dekoracje oraz zapach tworzą klimat, który na bezpośredni wpływ na Twój nastrój. Otul siebie i swoich gości oryginalnym zapachem świec sojowych. Piękny aromat wprowadzi Cię w odpowiedni nastrój oraz zachęci do przygotowań świątecznych.

Rodzaj zapachu dopasuj do preferencji swoich domowników czy gości. Możesz postawić na delikatny aromat, który każdy kojarzy. Najlepszym pomysłem na święta będą korzenne aromaty lub zapach choinki, czyli sosna lub świerk.

Popularne zapachy świec sojowych świątecznych

W trakcie świąt decydujemy się zazwyczaj na otulające i typowo zimowe zapachy. Sprawdzą się:
– pomarańcza,
– mandarynka,
– jabłko,
– cynamon,
– goździki,
– anyż,
– sosna,
– świerk,
– jodła,
– karmel,
– cedr,
– oraz wiele innych.

Producenci świec dodają do konkretnego produktu kilka rodzajów olejków, które stworzą w pomieszczeniu niesamowity klimat.

Gdzie postawić świece sojowe świąteczne?

Czas Świąt Bożego Narodzenia to bardzo magiczne chwile, które spędzamy zazwyczaj przy świątecznym stole razem z najbliższymi. Nie zapomnij więc o odpowiednim przygotowaniu i przystrojeniu stołu. Świece sojowe świąteczne będą niesamowicie stylowym dodatkiem do Twojej bożonarodzeniowej zastawy. Powinieneś wiedzieć, że świece to nie tylko tradycja, ale także gadżet, dzięki któremu stworzysz atmosferę pełną bliskości. Spędzanie czasu z najbliższymi będzie więc wyjątkowo przyjemne. Ciepły płomień świec sojowych to także bardzo nastrojowe oświetlenie nadające magii Twojemu mieszkaniu. Świece sojowe możesz postawić na świątecznym stole jako jeden z elementów dekoracji. Możesz je postawić także w innych częściach mieszkania, aby efekt był bardziej widoczny. Odpowiednie wkomponowanie świec podkreśli ważną rangę dni świątecznych. Decydując się na kilka świec sojowych w jednym pomieszczeniu postaw na podobne zapachy. Do aranżacji możesz wykorzystać świece sojowe w podobnych opakowaniach, np. szklanych słoiczkach. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie świec na podstawkach zabezpieczających meble.