Ekologiczne świece – co je wyróżnia?

Do niedawna mało kto interesował się zamiennikami tradycyjnych świec parafinowych. Obecnie coraz częściej mówi się jednak o zaletach wosku sojowego oraz naturalnych olejków eterycznych. Ekologiczne świece nie szkodzą zdrowiu, a nawet pozwalają na aromaterapię. Co dokładnie je wyróżnia?

Bezpieczne dla zdrowia świece sojowe ekologiczne

Tradycyjne świece używane przez wielu z nas były wykonane z parafiny. Warto wspomnieć, że materiał ten to pochodna ropy naftowej, czyli produkt powstały na skutek rafinacji ropy. Podczas palenia tradycyjnych świec sojowych do pomieszczenia uwalniały się bardzo toksyczne substancje rakotwórcze takie jak toluen czy benzen. Powinieneś wiedzieć, że paleniu świec parafinowych dość często towarzyszy ból głowy lub nasilenie objawów alergii. Substancja jest bowiem szkodliwa dla zdrowia oraz dla środowiska naturalnego.

Ekologiczne świece sojowe możesz bez obaw zapalić w zamkniętych pomieszczeniach. Są bowiem w pełni bezpieczne dla alergików, dzieci oraz zwierząt. W trakcie spalania uwalniany jest jedynie zapach zawartych w nich olejków eterycznych. Nie poczujesz żadnych negatywnych skutków palenia świec ekologicznych sojowych w swoim domu. Naturalny wosk sojowy jest pozyskiwany z utwardzonego oleju soi, dlatego jest produktem w pełni ekologicznym.

Świece ekologiczne mają dłuższy czas spalania

Wosk sojowy ma niższą temperaturę spalania, dzięki czemu potrzebuje więcej czasu na spalanie. Można zauważyć, że wydajność świec ekologicznych jest nawet dwa razy większa niż tradycyjnych parafinowych. Wysokiej jakości świece sojowe to także oszczędność, ponieważ produkt jest bardziej wydajny. Nawet dość małe świece sojowe (np. 60 ml) mają długi czas palenia aż do 15 godzin. Chcąc codziennie używać świecy możesz kupić 2 lub 3 ulubione zapachy i korzystać z nich przez dłuższy czas.

Ekologiczne świece sojowe z olejkami eterycznymi

Do wysokogatunkowych świec dodaje się tylko naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin. Substancje te wprowadzą Cię w bardzo dobry nastrój, a jednocześnie będą w pozytywny sposób wpływać na Twoje zdrowie. Ten dobroczynny wpływ możemy nazwać aromaterapią. Olejki eteryczne są stosowane przez ludzi od wielu lat, a pozyskiwane są z różnych części roślin. Zaliczymy do nich kwiaty, korzenie, nasiona, liście czy łodygi. Działanie terapeutyczne polega na przekazywaniu informacjo o zapachu do mózgu. Mieszanki zapachów mają określone działanie terapeutyczne. W ekologicznych świecach sojowych używamy olejków eterycznych najwyższej jakości. Olejki eteryczne pomagają na konkretne problemy zdrowotne, np. bóle głowy, przeziębienie, bóle mięśni, nadciśnienie, niedociśnienie, stres czy problemy ze snem.

Niesamowity aromat

Tradycyjne świece wykonane z parafiny wytwarzały podczas palenia bardzo specyficzny zapach. W przypadku świeć zapachowych, efekt w pomieszczeniu jest niezwykle ważny, ponieważ kupiliśmy ten produkt właśnie ze względu na zapach. Ekologiczny wosk sojowy nie posiada żadnego zapachu, dlatego olejki eteryczne czuć bardzo wyraźnie. Oczekiwany przez nas zapach nie jest niczym zakłócony, więc możesz cieszyć się naturalnym zapachem ekologicznej świecy. Wosk sojowy bardzo dokładnie oddaje wszystkie nuty zapachowe.

Ekologiczna produkcja i materiały

Do świec sojowych używamy tylko ekologicznych materiałów. Zaliczymy do nich szklany słoiczek z pokrywką, który możesz wykorzystać po wypaleniu świecy. Będzie bardzo dobrym miejscem do przechowywania biżuterii czy innych drobnych przedmiotów. Dość istotny jest także niebielony knot bez ołowiu wykonany z bawełny. Podczas produkcji używamy naczyń wielokrotnego użytku, aby chronić środowisko naturalne.

Wygląd i konsystencja wosku

Do naszych świec ekologicznych nie dodajemy żadnych sztucznych barwników. Powierzchnia naszych świec jest więc zachowana w stonowanych oraz neutralnych odcieniach. Wosk sojowy pochodzi od roślin i dlatego jest delikatnie miękki. Nie kruszy się, ponieważ posiada aksamitną konsystencję.

Świece ekologiczne nie kopcą

Bardzo ważną kwestią odróżniającą świece sojowe od tradycyjnych, jest brak dymu podczas spalania świecy. Palenie ekologicznych świec sojowych oznacza nie tylko brak substancji szkodliwych, ale także brak dymu w pomieszczeniu. Znacznie zwiększa to komfort klientów oraz pozwala wydobyć zapach w maksymalnym stopniu.