Dlaczego warto palić świece z naturalnego wosku

Zalety naturalnych świeczek są nie do przecenienia, dlatego cieszą się coraz większą popularnością. Wyższą cenę świec z naturalnego wosku rekompensuje ich elegancki wygląd, wyrazisty zapach oraz praktycznie zerowy stopień toksyczności w czasie palenia. Jednak na tym nie koniec. Co najważniejsze, naturalne świece są wykonane z pierwszej klasy składników pozbawionych chemicznych związków. Dlatego osoby prowadzące zdrowy tryb życia i wyznający filozofię eko docenią je za brak szkodliwych substancji dla środowiska przyrodniczego.

Naturalne świeczki zapachowe– bezpieczeństwo i zdrowie

Tanie świece syntetyczne wykonane z parafiny stoją w opozycji do naturalnych świec woskowych, główne ze względu na ich niekorzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Powodem są szkodliwe substancje zawarte w sztucznych świecach, mogące wywoływać alergię, nasilać objawy astmy oraz powodować nawracające infekcje górnych dróg oddechowych. Dlatego wybór naturalnych, wykonanych z wosku roślinnego świeczek zapachowych okazuje się najrozsądniejszą decyzją.

Należy podkreślić, że w trakcie palenia syntetycznych świec, wszystkie te substancje ulatniają się w powietrzu i są wdychane przez osoby przebywające w danym pomieszczeniu. W przeciwieństwie do wyrobów parafinowych, będących produktem ubocznym ropy naftowej, świece z naturalnego wosku są całkowicie pozbawione silnie trujących związków, takich jak: benzol, toluen, formaldehyd, a także ołów. Należy podkreślić, że w trakcie palenia syntetycznych świec, wszystkie te substancje ulatniają się w powietrzu i są wdychane przez osoby przebywające w danym pomieszczeniu.

Tego typu toksyny mogą mieć działanie kancerogenne, wywoływać bóle i zawroty głowy oraz zakłócać prawidłową pracę wielu narządów wewnętrznych. Dlatego tak ważny okazuje się wybór świec wykonanych wyłącznie z naturalnych składników, które mają pozytywny wpływ na koncentrację, dobre samopoczucie oraz pomagają zrelaksować się po całym dniu pracy.

Jak powstają nasze świece?

świece sojowe

Świece dostępne w naszym sklepie wykonujemy samodzielnie, w zaciszu naszej pracowni. Jednorazowo potrafimy zrobić maksymalnie kilkanaście takich sztuk. Choć wydawać się może, że to niewiele, to dla nas liczy się jakość, a nie ilość. Starannie odmierzamy proporcje, selekcjonujemy składniki i przede wszystkim, wkładamy w to całe serce.

„Naturalność” – to słowo klucz, którym kierujemy się całe życie i które przekładamy na nasze świece sojowe. Właśnie dlatego świece wolnostojące mają wyłącznie ekologiczne knoty, woski wkładamy do bawełnianych woreczków, a całość pakowana jest w ozdobne, kartonowe pudełeczko.

Naturalne świeczki zapachowe a wyrazisty aromat

Czy możliwe jest, aby intensywność i zapach świec sojowych była porównywalna do swojego parafinowego odpowiednika? Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak. Wszystkie naturalne świeczki zapachowe, które pozbawione są całkowicie chemicznych substancji, charakteryzują się czystym zapachem. Jest to możliwe dzięki zawartości wyłącznie naturalnych olejków eterycznych uzyskanych z roślin.

Aktywne związki zapachowe znajdujące się w olejku roślinnym charakteryzuje wysoki stopień nasycenia, w efekcie czego ich cząsteczki łatwo wiążą się z woskiem sojowym, który cechuje się neutralnym zapachem. Natomiast tanie świece syntetyczne podczas palenia uwalniają duszącą woń parafiny i nieprzyjemny, kopcący się dym, a sztucznie uzyskany aromat ma niewiele wspólnego z przyjemnym zapachem.

Naturalne świece woskowe– wyjątkowa dekoracja

Wybór świec wykonanych wyłącznie z naturalnych składników okazuje się świetną decyzją dla osób szukających eleganckich oraz nowoczesnych ozdób. Estetyczne i ładnie wykonane naturalne świece woskowe charakteryzuje piękny kształt, który staje się efektowną dekoracją na parapecie w łazience lub na półce w salonie. Ponadto tego typu wyroby są miłe w dotyku i nie brudzą rąk. Zapalona świeca wykonana z naturalnego wosku sojowego charakteryzuje się ciemnożółtym płomieniem, który tworzy niepowtarzalny nastrój we wnętrzu.

Reasumując, wybór naturalnych świec zapachowych sojowych do palenia okazuje się najrozsądniejszą decyzją, zarówno ze względu na aspekt zdrowotny, jak i wrażania wizualne oraz przyjemny zapach.