Czy świece sojowe są zdrowe?

W dawnych czasach świece były jedynym źródłem światła w domostwach. Do ich produkcji używano wosku pszczelego lub tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Współcześnie bardzo doceniane są naturalne i wegańskie produkty, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Ogromną popularność zyskały świece sojowe, które są doceniane przez szerokie grono klientów. Produkty z naszego sklepu zawierają składniki pochodzenia naturalnego i są w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia. Warto wspomnieć, że świece zmieniły również swoje funkcje. Ludzie decydują się na zakup, aby nadać pomieszczeniu klimat, otaczać się pięknymi zapachami oraz zrelaksować.

Czym jest wosk sojowy?

Modny w ostatnim czasie wosk sojowy to w pełni naturalny materiał, który jest wykorzystywany do produkcji świec wysokiej jakości. To utwardzony olej wyciśnięty z nasion soi, a wyróżnia go całkowity brak toksyn. Został pozyskany z naturalnych produktów, więc nie zawiera substancji kancerogennych. Powinieneś wiedzieć, że produkcja wosku sojowego nie wpływa na zanieczyszczenie środowiska. W tradycyjnych świecach wykorzystywało się parafinę, która jest produktem ubocznym procesu rafinacji ropy naftowej lub smoły.

Co wyróżnia wosk sojowy?

Podstawową i najważniejszą różnicą jest wpływ na zdrowie człowieka. Warto wspomnieć, że ten rodzaj wosku jest w 100% bezpieczny dla ludzkiego organizmu i można go palić w zamkniętych pomieszczeniach. Paląc tradycyjne świece, możemy odczuć mdłości lub bóle głowy spowodowane przez wosk parafinowy. Parafina w trakcie palenia wydziela bowiem trujące i rakotwórcze związki chemiczne: benzyn, toluen czy formaldehyd. W tym przypadku można porównać palenie świecy parafinowej do biernego palenia.

Kolejną zauważalną różnicą jest rodzaj knota dodawanego do świecy. Tradycyjne świece posiadają w knotach ołów, który wywiera niekorzystny wpływ na zdrowie. W produktach z naszej oferty znajdziesz tylko naturalne materiały. Używamy knotów niebielonych i gruntowanych w woskach roślinnych.

Czy świece sojowe są szkodliwe?

Dość istotną kwestią jest również biodegradowalność. Wosk sojowy to po prostu utwardzony olej z nasion soi, a parafina powstaje z ropy naftowej. W obecnych czasach bardzo ważna jest świadomość społeczna i coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologię. Podczas spalania świec sojowych nie są również wydzielane szkodliwe substancje mające negatywny wpływ na naszą planetę.

Świece sojowe: proces spalania

Decydując się na naturalne produkty, zyskasz pewność, że tworząc niesamowity nastój w pokoju, nie szkodzisz swojemu zdrowiu. Świece sojowe z naszego sklepu nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, a wspaniałe kompozycje zapachowe to efekt naturalnych olejków eterycznych. Naturalny knot nie zawiera ołowiu, więc nie wydziela szkodliwych substancji. Naszych produktów możesz więc używać bez obawy przy dzieciach, osobach starszych, alergikach czy kobietach w ciąży. Warto wspomnieć, że wosk sojowy pali się w niższej temperaturze, a świeca podobnej wielkości pali się znacznie dłużej niż parafinowa. Dzięki niskiej temperaturze spalania olejki eteryczne zachowują bardzo dużo cennych właściwości.

Praktyczne wskazówki dotyczące palenia świec sojowych

Świece powinny być ustawione z dala od różnorodnych dekoracji, np. zasłon czy firan oraz w miejscach nienarażonych na przeciągi. Producenci zalecają także dłuższy czas palenia świec, czyli między 1h a 3,5h. Wosk sojowy rozgrzeje się wówczas na całej powierzchni i będzie się spalał równomiernie. Dość istotną kwestią jest również staranne gaszenie świecy. Po zdmuchnięciu knot może się dalej tlić, dlatego możesz wykorzystać pokrywkę, którą dołączamy do świecy.

Odcięcie tlenu pozwoli na skuteczne zgaszenie knota, a płomień zniknie praktycznie od razu. Powinieneś pamiętać również o regularnym przycinaniu knota. Nietuzinkowe połączenie zapachów oraz elegancki słoiczek z pokrywką nada Twojemu wnętrzu nutkę elegancji. Postawialiśmy również na delikatną szatę graficzną produktów, dzięki czemu pasują do wielu rodzajów wnętrz.